Nuran YILDIZ

Haberturk.com - Arşiv

Ergenekon'un ucu bizim perdecide!

Evimin perdelerini yeniliyorum. Sarı perdeler gidiyor lacivertler geliyor. Belki bilinçaltım yüzünden iki rengi yan yana koyamıyorum. Canaydın’ı kendi çapımda protesto ettiğimden sarıyla kırmızıyı da yan yana getirmiyorum çoktandır. Bu durumun konumuzla ilgisi yok.

Perdeci tam kornişe uzanmış yeni perdeleri geçirirken telefonu çaldı. Arayan kişi ne dedi duymadım ama bizimkinin ağzından şu cümleler çıktı:

-“Alo! Mustafa sen misin?”
-…
-“Tamam, anladım. Akşama hallederiz.”
-…
-“Oğlum ben sana bunları telefonda konuşma demiyo muyum? Gelince konuşuruz.”
-…
-“Tamam onu da telefonda konuşma, kapat kapat, akşama kesilecek hesabı düşün.”

Perdecinin bu gizemli konuşmasından işgillendim elbette. Merakla sordum:

“Hayırdır, ne diye telefonda konuşmayıp akşama bıraktın, ben beklerdim.”
“Yok abla” dedi “Akşama arkadaşlarla eğlenceli bir yer açılmış oraya gidip iki tek atacaz da.
“Ne var bunda telefonda konuşmayacak?” dedim, çene bu, durmuyor.
“Olur mu abla benim telefonlar dinleniyor da, o bakımdan”
“Allah Allah kim dinletiyor ki seni, kirli işler mi çeviriyorsun yoksa?”
“Yok abla, bizim hanım dinletiyordur, ondan şüpheleniyorum. Eve geç gidince karıya kıza gidiyorum sanıyor.”

Hayretler içinde öylece kaldım bir süre. Sonra Emniyet’ten bir dostumu aradım ve perdeci olayını anlattım. Güldük ama dostum ne dese beğenirsiniz? “Sorma” dedi, “Etraf narsist, manyak dolu.” “Simitçiden perdeciye herkes telefonunun dinlendiğini düşünüyor, böylece kendini önemli biri gibi hissediyor. Yaygın bir paranoya bu.”

Bu olayı neden yazdım derseniz.. Ergenekon örgütü olayında kayıtlara giren telefon mesajında eski bir uzman çavuş “Orhan’ı konferans çıkışı halledeceğiz. 5 trilyon, benzin istasyonu ve villa verecekler” diye yazmış.
Herkes telefon dinlenmesi, mesaj takip edilmesi paranoyasına kapılmışken, sen git derin ilişkiler içinde böyle ulu orta mesajlaş. Ya bu Ergenekoncuların zeka seviyesinde bir sorun var ya da bu iş tam bir komediye dönüştürülmüş durumda.

AKLIMDA KALAN

3-4 metrekarelik yatağın 814.578 kilometrekarelik vatandan çok ilgi çekmesi: Günlerdir vatan yahut silistre kıvamında yazılar yazıyorum. Bu kadar geri dönüş almadım. İlişkiler üzerine yazınca bir ilgi sormayın. Anladığım o ki millet 814.578 kilometrekare vatanda olup bitenleri umursamıyor da 3-4 metrekare yatağında olup bitene kafayı takmış durumda. Doğaldır. Bundan sonra benden de, “Baştan çıkarmanın yolları”, “Yatakta ne giymelisiniz?”, “Sevgilinize ne derseniz çıldırtabilirsiniz?” türünden yazılar bekleyin. Önerilerimi uygulamak size kalmış ama uygulama sonuçlarından lütfen beni sorumlu tutmayın.

(Haberturk.com 30.01.2008)