Nuran YILDIZ

Haberturk.com - Arşiv

Aklı olan kadınlardan korkar

Oldum olası kadınlardan korkarım. Onların bir şeyi çok istemelerinden korkarım. Çünkü almak için yapamayacakları şey, çiğnemeyecekleri kural yoktur.
Hırs deyince de aklıma önce kadınlar gelir, sizin gelmez mi?
Onların beyinlerinin erkeklere göre daha kıvrım kıvrım olduğunu düşünürüm. Bu yüzden en dolambaçlı yoldan bile geçip gelebilirler. Kurtulmak için ormana bıraksanız ve o hızla kaçsanız da işe yaramaz, burnunuzun ucunda biterler.
Kadınların ağızlarından çıkanla akıllarından geçenin nadiren örtüştüğünü bilirim. Mesela “Sen nerede istersen orada yemek yiyelim aşkım” cümlesine kanan adamların yemek boyu “Burayı çok aradın mı?” söylenmelerine hazır olduğu kesindir.

Kimi erkekler için “derisi kalın” denmesinin nedeni de budur, başka türlü dayanmaları mümkün değildir.
Kadınların kafalarındaki boşlukların erkeklere göre daha çok olmasının, tilkilerin rahat gezmesi için özel tasarlandığını düşünürüm.
Mesela evli adamlarla birlikte olan kadınların “beni kandırdı” demesine de güler geçerim. Kadın istediğinde kandırılması mümkün değildir. Duyargalarının kapasitesi akıllara durgunluk vericidir. Bu yüzden kadınları kandırmak zordur ama, onları saf sanan ya da kandırdığını düşünen adamlar örümceğin ağına çoktan düşmüş zavallılardır.

O ağın en sağlam yeri de kadınların aptala yattıkları yeridir.
Bir kadın bir adamla evlenmeye karar verdiğinde ise adamın kaçabileceği fazla bir yer yoktur. Kadının bu evliliği yeterince istememesi için dua etmesi dışında.
“Ben kadın sevmem, erkek severim” dediğimde işi hemen cinselliğe çeken arkadaşlarıma da itiraz etmem, eğlenmeleri hoşuma gider. Oysa kadınları sevmeyişimin nedeni yukarıdakilerin toplamıdır.

Bu durumu böyle saptamak benim için bir konfordur. Onun için kadının olduğu yerde temkinliyimdir. Vicdanımı rahatsız eden tek şey ise aklımdan bunlar geçerken annemin bu geçenleri seyrediyor olmasıdır.
Bunları neden yazdığıma gelince…
Hani dün “çok eşlilik dinen caizse ben buna taraftarım” diye yazmıştım ya. En çok türbanlı-türbansız kadınların bu fikre tepki vermesi gerekirdi değil mi?

Siz öyle sanın.

Erkeklerden gelen onlarca e-postada, kadınları kurtarmak, soyları korumak için çok eşliliğin dinen neden caiz olduğunu savunan yanıtlar vardı. Din bilginleri de vardı aralarında Onlara şaşırmak saçma. Elbette erkekler olabildiğince çok kadınla evlenmenin yollarını geliştirecek. Tutarlılar.
Ya kadınlardan gelen e-postalara ne demeli?

Hiç utanmadan, sıkılmadan “çok eşliliğin dinen bir gereklilik olmadığını ve Allah’ın bu konuyu serbest bıraktığını” yazmışlar bana. Beni aydınlatmak istemişler güya…

Normalde “böyle şey olur mu?” diye dünyayı ayağa kaldırmalarını beklemez misiniz? Aklın yolu en başta kadınların buna itiraz etmesini gerektirmez miydi?
Tam tersine erkeklerin çok kadınla evlenmesi dinen farz değil, meğer isteğe bırakılmış. İstemeyecek erkek var mı ki?
Şimdi…

“Çok eşlilik dinen caiz” yasası Medeni Kanuna girerse (olmaz mı, olur) biz tutup erkeklere kızacağız. Erkek egemen dünyanın kararları diye. Offf sıkıldım bu saçma sapan bakışaçılarından. Kolaycılıktan.

Erkekler böyle bir yasayı kadınlara rağmen çıkarabilir mi? Sonuçta sağcısı, solcusu anasından, karısından korkan 550 adam Meclis’te. En başta Başbakan’ın Emine Hanım’dan tırstığını bilmeyen kalmadı memlekette.
Zavallı erkeklerin ne suçu var? Onlar Tanrıdan önce kadınlara biat eden zavallılardır.

O yüzden erkek örgütlenmeleri kadın örgütlenmeleri kadar gereklidir bu ülkede.
Kadınlar “İslam bu konuda erkeği serbest bırakmıştır” dediği için çok eşlilik de yasalaşır.

Kadından korkmak gerekir.

AKLIMDA KALAN

CNN Türk’ün başına gelenler:

Dün NTV, bugün CNN Türk aklımda kalıyor. Biri kendi kendini yiyip bitiriyor. Diğerini Aydın Doğan bitiriyor. Aslında bu durum, Türkiye’nin genel durumu hakkında bize çok önemli bir ipucu veriyor: Bu ülkede ciddi işleri başarmak pek mümkün görünmüyor. Sululuk zirve yapıyor. Ciddi kanallar da sulanmaya başlıyor. Sonuçta bu kanallar ya küçülüyor ya da kapatılıyor. Olan oralarda çalışan yüzlerce medya emekçisine oluyor. Neden? İki kanalın da sahibi ve yöneticileri işe bir orgazm aracı olarak baktıkları için. Oysa normalde iki haber kanalının birbirini yukarı çekmesi gerekmez miydi? Bu ülkede rekabet bile yukarı doğru değil, aşağı doğru götürüyor. Anormal günlerden geçişimiz yalnız siyaset için geçerli değil işte.

(Haberturk.com 13.02.2008)