Nuran YILDIZ

“HAYAT İÇKİ VE SEKSTEN İBARET DEĞİL”

----- 24.01.2011 - 00:01 -----

“Bülent Arınç’tan İnciler” kitabı yazılsa uzun süredir mizah kitabı sıkıntısı çeken edebiyat dünyamızda önemli bir eksik kapanır.

Hayat içkiden ve seksten ibaret değilmiş. Bülent Arınç söylemiş. İçki konusunda fikir belirtmesine alıştık da seks ne iş?

Neden durup dururken seks konusuna girmiş? Soru psikoterapistlerin alanına giriyor. Acilen yorumlanması gerekir kanımca. Bizim özel yaşamımız Bülent Beyi ilgilendirmez ama onun ilgili ruhsal durumu bizi ilgilendirir.

Hayatın içkiden ve seksten ibaret olmadığı görüşüne itirazımız yok, belki yüzdelik oranları üzerine tartışabiliriz kendisiyle o kadar.

Sonra izah etmiş. “Evet onlar da bir insan için çok büyük ihtiyaçlar” demiş. Bu olgunluk seviyesine ulaşmış olmasına şaşırsam da yine söylediğine itirazım yok.

“Onlara da ihtiyacımız var” demiş, itirazım yok.

Ve fakat…

“Onlar da bir şekilde tatmin edilecek ama Türkiye bir hukuk devleti” demesine hiç anlam veremedim!

Devam etmiş, “Bu hukuk devleti içinde her şeyin ölçüsünün olması, özgürlüğün sınırsız olmadığı fikri gereklidir.” Düşünüyorum. Düşünmesem iyi, bu aralar düşündükçe kafam karışıyor. Hadi diyelim alkolün ölçüsü var, seksin ölçüsünü nasıl koyacak Bülent Arınç?

Yatak odalarına gözlemci mi koyacak? Yoksa bir “sekste uyulması gereken kurallar” başlıklı mevzuat eksikti, onun yolunu mu yapıyor? “Olur mu canım?” demeyin, neler oldu bir düşünsenize…

Hadi Başbakan çocuk sayısı vererek doğum kontrol yöntemine başvurulmadan seks yapmanın alt sınırını koydu. 3 çocukluk! Şimdi de Başbakan yardımcısı seksin ölçüsünden söz etmeye başladı.

Sayın Hükümet, lütfen insanların yatak odasından çıkınız. Lütfen. Çok ayıp!

OKURA NOT:

Galatasaray’ın yeni stadının şu ana kadar kaç ismi oldu? Hadi hep birlikte sıralayalım. Ben artık sayamaz oldum da. Biri Türk Telekom Arena, diğerleri?

AKLIMDA KALAN

Yüreğimi sokağa döken sloganlar: Galatasaray Stadı’nın açılış törenlerinde Başbakanın ıslıklanmasına Hükümet tarafının ve de Adnan Polat tarafının tepkilerine en güzel yanıtlar taraftarlardan geliyor. Takım ayrımı yapmaksızın döktürüyorlar. Geçen haftadan iki slogan içimdeki isyancıyı harekete geçirmeye yetti: “Ya hep beraber ya hiç birimiz!” ve “Sokakta oynar, kaldırımdan destekleriz!