Nuran YILDIZ

Sizce Kimdir?

Ne düşündüğümü sorarsanız söylerim; ama kim olduğumu sorarsanız, sözü size bırakmak isterim. Siz yazın, biz sayfamıza koyalım...

Nuran Yıldız;

11."Çok güzel bakan biri" (Kanitavi, 08.10.2009)

12."Nuran Yıldız'la bir kere konuşun, onu bir kere okuyun. Aşina olduğunuz çoğu konu üzerinde onun kendine özgü ve ilginç bakışıyla yeniden düşünürsünüz, size ya "aaa!" ya da "hımm!" dedirtir. Farklı bir kadının şerefine kadeh kaldıralım..." (Nihal S., 11.10.2009)

13."Aynı görüşte olursunuz ya da olmazsınız, o ayrı, ama takdir edilmelidir her zaman hayata karşı net bir duruş sahibi olmak...son dönemde (maalesef) az rastlanır türden,duruşundan hiç vazgeçmeyen bir köşe yazarı." (Ahmet H., 21.10.2009)

14."Ben şu an hakkında yazdığım kulunu çok seviyorum. Sen de sev! O razı olana kadar onu yaşat! Onun hakkında hayırlı olanı gönlünde razı, gönlünde razı olanı hakkında hayırlı eyle! Onu her türlü kötülükten koru, tek bir saniye üzülmesine izin verme ve Onun yüreğini yüreğimle beraber eyle..." (Hüsamettin E., 12.11.2009)

15."Kağıt kokusunu sevdiğim halde internetten okuduğum tek yazardır.

Yaklaşımları, yarattığı çağrışımlar beynime, yüreğime, içime işler.Sarsıcı, şaşırtıcı, yine de aşinadır.

Basın yayında rastladığım kimi acayiplikleri dillendiren olmayınca; ''yorumcular bunu nasıl atlar, kimse farketmiyor mu, orada kimse yok mu'' diye debelendiğimde imdadıma yetişen -çoğunlukla- tek insandır.

Dik duran, dik bakan, dik konuşan, dik yazandır. Ancak henüz hangi çiçeğe benzediğine karar veremedim.

Bir süredir onu ne zaman okusam veya düşünsem aklıma karadut gelir. Çokluk sert görünmek istese de çaresiz yumuşaktır.

Yazdıkları ne erkeğe öykünme, ne de ben kadınım diye göze sokma kıvamındadır, aslında biliyorum kendisi de... İçindeki kadını ve erkeği iyi dengelemiş insanlardandır..." (Cengiz K., 12.11.2009)

16." İlef' in tek imaj makerıdır kendileri..." (earwen, 23.11.2009)

17."Sıra dışılığı ve her konunun zekice satır arasını bulma yeteneğine haiz olmasına hayran olduğum, katıldığım Kişisel Gelişim kursunda dersi anlatmaya gelen psikoloji hocasının başarıda kimi örnek alırsınız hayatınızda sorduğu soruya Nuran Yıldız'ı dediğim ve TV kanallarını her zapladığımda belki onu ekranda görürüm diye umutlandığım tek İNSAN." (Haydar K., 13.12.2009)

18." Düşüncelerini yazarak bizlere okuma ve öğrenme şansı veren güzel bir entelektüel!" (Hıdır T., 01.01.2010)

19." Haydar'ın örnek aldığı anti-haydardır" (Kemal K., 04.01.2010)

20." Zorlayan etkenler zekayı çalıştırır cümlesindeki zorlayan etken, okuma eyleminin içine keyiften öte haz katandır." (Fahri A., 04.01.2010)